Мени

Вести

10август

Општина Ѓорче Петров одбележа 22 години од загинувањето на бранителите кај Љуботенски бачила

06август

Ќе се реконструира ул.„Радушка“ од последна „5-ка“ до гробиштата

31јули

На 10 август во Волково ќе бидат одбележани 22 години од загинувањето на бранителите

31јули

Почит кон жртвите од земјотресот на 26 јули 1963 година во Скопје

31јули

ООУ „Мирче Ацев“ во Општина Ѓорче Петров добива целосно реконструирано игралиште за баскет

31јули

Тимовите од Ново Брдо-Косово и Општина Ѓорче Петров во теренска посета на пречистителната станица во Орман

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
USAID_letok   logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам